youtube plus facebook instagram aparat telegram

مقالات و دانستنی ها

مقدمه :
به دلیل گسترش جوامع بشری و با وجود سرعت و توسعه هرچه بیشتر درحرکت فعالیت های صنعتی و همگام با تولیدات روز افزون و کسب منافع ، با  معایب و مشکلاتی اجتناب ناپذیر همچون تولید و افزایش آلودگی های زیست محیطی نیز روبرو هستیم. از این رو کشورهای صنعتی سالهاست برای جلوگیری از اثرات مخرب و زیان بار این پدیده اقدام به تغییر شیوه های تولید همچنین  پالایش و جداسازی این آلودگی ها از محیط زیست بشرنموده اند. 

همه ما ازاهمیت نقش این ماده ارزشمند و حیاتی بسته به دانش ونیاز خود آگاهی داریم و می دانیم که آب در پیدایش جهان و ادامه حیات بر روی این کره خاکی نقشی اساسی ایفا نموده است. خصوصیات این ماده ارزشمند با توجه به ساختار مولکولی خاصی که دارد چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ شیمیایی باعث شده که این ماده بتواند در پیدایش و تولید بسیاری از مواد دیگر به صورت مستقیم و غیر مستقیم حضور یافته و از این رو سالیان متمادی است که بشر در کنار مصارف خوراکی و زیستی خود با استفاده از تاثیرات آب به بهره برداری بهینه تر از محیط و پیرامون خود پرداخته است. آب به عنوان یک حلال بسیار مهم و ماده ای ویژه که قادراست در طبیعت هم زمان به هر سه حالت فیزیکی خود تبدیل شود، می تواند در صورت آلوده شدن و ترکیب با مواد شیمیایی و خطر ناک حاصل از فعالیت های صنعتی که عملا اجتناب ناپذیراست نه تنها خصوصیات حیات بخش خود را از دست داده بلکه به عنوان یک ماده مخرب و خطرناک عمل نماید. از این رو یکی از مهمترین قسمتهای مورد مطالعه و اقدام درجوامع پیشرفته وصنعتی بخش تصفیه و پالایش آب است. سالیان زیادی است که اغلب این کشورها با توجه به وجود تصفیه خانه های شهری از دستگاه های تصفیه آب خانگی، اداری، تجاری و نیمه صنعتی برای اطمینان از سلامت این ماده حیاتی استفاده می کنند. به دلیل تلاش مداوم محققان، تولید تجهیزات تصفیه آب در سطوح مختلف با استفاده از کارآمدترین شیوه ها در این زمینه حتی به بالا بردن سطوح انرژی این ماده حیات بخش جهت استفاده کارآمدتر نیز پرداخته شده است. درعناوین این بخش و به صورت اختصار در مورد این ماده ارزشمند و برخی دانستنیهای مفید در مقوله آب و تصفیه آب مطالبی را با دقت و حساسیت تهیه کرده ایم که به شما هم میهنان گرامی ارائه می نماییم.

 

تصفیه ملکولی آب آشامیدنی آزمایش آب توسط دستگاه الکترولیز اسمز معکوس (Reverse Osmosis) نقش آب در زمین آب و ساختار شیمیایی و فیزیکی آن نقش و تاثیر آب بر بدن انسان آب و آلودگی های آن مضرات آب کاملا تصفیه نشده موارد استفاده از دستگاه تصفیه آب آکواویتا آب اکسیژنه و یونیزه چیست؟