به کلینیک آکواویتا خوش آمدید

آیا تا به حال به چندین پزشک مراجعه کرده‌اید، دارو‌های مختلف را امتحان کرده‌اید، اما هنوز احساس ناراحتی دارید؟!

آیا علائمی داشته‌اید که توضیح آن‌ها مشکل است و زمانی که به دنبال درمان بوده‌اید به شما گفته شده همه چیز طبیعی است؟

آیا برای بیماری شما دارویی تجویز شده که باید تا آخر عمر مصرف کنید؟

بیایید با علت اصلی علائم بیماری شما مقابله کنیم و سفر سلامتی خود را آغاز کنید…

کلینیک آکواویتا با هدف ارائه خدمات و مشاوره‌های درمانی همراه با استفاده از به روزترین تکنولوژی‌های آنالیز ترکیبات بدن ایجاد شده است.

دکتر امیر حسان شأنی
متخصص پزشکی ارتومولکولی و تغذیه جامع از آمریکا

  • پزشک ارتومولکولی ثبت شده بین المللی (ROHP) و عضو انجمن ملی متخصصان تغذیه آمریکا (NANP)
  • مؤسس و پزشک کلینیک Vancouver BBC شهر ونکوور کانادا 
  •  مدرس سمینارها و دوره‌های آموزشی مرتبط در نقاط مختلف دنیا

پزشکی رایج

پزشکی رایج که به عنوان پزشکی غربی یا آلوپاتیک نیز شناخته می‌شود رویکرد متداول به بیماری‌هاست. در این روش عمدتا از داروهای شیمیایی، جراحی و دیگر روشهای تهاجمی برای کنترل بیماری استفاده می‌شود که البته درکنترل بیماری‌های حاد می‌تواند موثر باشد.
معمولا در این روش فقط علائم بیماری در نظر گرفته می‌شود و دلایل و ریشه‌های اصلی بیماری شامل عوامل روحی روانی، تغذیه و همچنین عوامل محیطی و سبک زندگی مورد بررسی قرار نمی‌گیرند.
واقعیت این است که مصرف داروهای شیمیایی در بلند مدت نه تنها درمان به همراه ندارد بلکه با ایجاد عوارض متعدد، مشکلات دیگری را برای بیماران به وجود می‌آورد که این امر سبب افزایش مصرف داروهای شیمیایی می‌گردد.
تحقیقات پزشکی سالیان اخیر دنیا نشان می‌دهد روشهای پزشکی رایج در کنترل و درمان بیماری‌های مزمن به هیچ عنوان پاسخگو نبوده و علی‌رغم پیشرفت چشمگیر تجهیزات پزشکی و دارویی، آمار بیماری‌های مزمن در دنیا به سرعت در حال افزایش است.

پزشکی عملکردی و پزشکی ارتومولکولی

پزشکی عملکردی و ارتوملکولی رویکرد جدیدی به کنترل و درمان بیماری‌های مزمن است که سعی در برطرف کردن ریشه های اصلی بیماری دارد نه صرفا کنترل علائم بیماری با داروهای شیمیایی.
پزشکی ارتوملکولی با شناخت و تحلیل عوامل منحصر به فرد هر شخص مانند ژنتیک، تغذیه، عوامل محیطی و سبک زندگی با هدف ایجاد تعادل مولکولی سیستم فیزیولوژیکی بدن آن شخص، به طراحی پروتکل درمانی برای آن فرد می‌پردازد.
در این پروتکل با توجه به علل و ریشه‌های بیماری، ارگان‌های مرتبط بدن و همچنین بیوشیمی فردی، توصیه‌های جامع اصلاح تغذیه و سبک زندگی، سم زدایی، تکنیک‌های مدیریت استرس، عوامل محیطی و ارتباطی، و همچنین تجویز مکمل‌ها و داروهای طبیعی انجام می‌گیرد.
تحقیقات روز دنیا نشان میدهد توصیه‌های درمانی، داروها، عوارض و یا نتایج آن در هر شخص متفاوت است و به همین علت در حوزه سلامت تمامی عوامل فردی بصورت جامع بایستی مورد بررسی قرار گیرد تا به جای سرکوب علائم بیماری با داروهای شیمیایی بتوان به سمت درمان واقعی گام برداشت.

برخی از برنامه‌های درمانی ما

رویکرد ما با تمرکز بر حمایت از پیشگیری و درمان یک طیف گسترده‌ای از شرایط سلامت است. برخی از مثال‌های بیماری‌ها و مشکلات سلامتی که میتوانند از رویکرد ما بهره‌مند شوند عبارتند از:

رویکرد درمانی ما

رویکرد ما یک رویکرد شخصی‌سازی شده، مبتنی بر سیستم‌ها و سلامت کلی فرد است که هدف آن شناسایی و رفع علل اصلی بیماری‌ها از طریق انجام موارد زیر است:

ما یک ارزیابی جامع از سوابق پزشکی، سبک زندگی و محیطی فرد انجام می‌دهیم تا علل اصلی مشکلات سلامتی را شناسایی کنیم. این پروسه ممکن است شامل مرور سوابق پزشکی، آزمایشات قبلی و غیره باشد.

برنامه‌های درمانی به منظور شناسایی چالش‌های پزشکی منحصر به فرد شما و توسعه یک برنامه شخصی سازی شده جهت مقابله با آن‌ها طراحی می‌شوند. این برنامه ممکن است شامل تغییرات رژیم غذایی، مکمل‌های تغذیه‌ای، اصلاحات سبک زندگی و پروتکل‌های هدفمند باشد. هدف از این برنامه‌ها، مقابله با علل اصلی بیماری و حمایت از فرآیندهای طبیعی بهبود بدن است.

ما با درک این که تغذیه و سبک زندگی نقش حیاتی در بهبود کلیت سلامت و روزمره افراد دارند، با مراجعین خود به صورت نزدیک همکاری می‌کنیم تا تغییرات پایدار در سبک زندگیشان را توسعه دهیم، مانند ورزش منظم، بهداشت خواب، مدیریت استرس و سایر عادت‌های سالم که می‌توانند بهبود سلامت آن‌ها را فراهم کنند و از بروز بیماری جلوگیری کنند.

ما با شرکت‌کنندگان خود همکاری می‌کنیم و آن‌ها را آموزش داده و توانمند می‌سازیم تا در بهبود سلامت خود نقش فعالی داشته باشند و در فرآیند تصمیم‌گیری شرکت کنند. این می‌تواند شامل ارائه منابع و پشتیبانی برای تغییرات سبک زندگی سالم باشد.

ما بر اهمیت پیشگیری از بیماری قبل از وقوع آن تأکید داریم. با برطرف کردن عدم تعادل و عوامل خطر، می‌توانیم به مراجعین خود کمک کنیم تا سلامتی خود را ارتقاء داده و احتمال ابتلا به بیماری‌های مزمن را کاهش دهیم.

بطور کلی، بر خلاف رویکرد سنتی که شامل دسته‌بندی شرایط بیماری بر اساس اعضای خاص تحت تأثیر آنها است و نتیجه آن جدا‌سازی وضعیت‌های بیماری است، استراتژی‌های ما با تمرکز بر درمان سلامت کلی فرد، رفع علل اصلی بیماری و ترویج و بهبود سلامت از طریق یک رویکرد شخصی‌سازی شده و یکپارچه متمرکز است.
همچنین ممکن است ما با همکاری سایر ارائه‌دهندگان مراقبت‌های پزشکی، مانند پزشکان عمومی، برای ارائه یک رویکرد جامع در سلامت ارتباط برقرار کنیم یا از انواع درمان‌های تکمیلی و جایگزین مانند طب سوزنی، کایروپراکتیک و ماساژ تراپی استفاده کنیم تا به حمایت از فرآیندهای طبیعی بهبود بدن کمک کنیم.

برای شروع درمانم چیکار کنم؟

جهت تعیین وقت ویزیت یا مشاوره ، فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم…

تجهیزات کلینیک آکواویتا

دستگاه اسکنر سه بعدی آنالیز ترکیبات بدن

یک اسکن سه بعدی توسط اسکنر سه بعدی بدن از سطوح بیرونی بدن توسط روش نوری و بدون هیچ تماسی به صورت غیر تهاجمی با حدود ۷۰۰ تصویر از عمق تمامی بدن شما گرفته میشود. تحلیل قامت و وضعیت فرم اسکلتی منجر به تشخیص ناهنجاری‌های قامتی شده و از طریق آن می‌توان به روند درمان کمک نمود. به طور مستقیم با تحلیل تصاویر گرفته شده و مدل سه بعدی بدن شما، آنالیز کامل ترکیبات بدن را محاسبه می‌نماید. شامل اطلاعاتی چون:

۱- حجم، رویه و چگالی بدن
۲- داده‌های آنتروپومتری (طول‌ها، دورها، عرض‌ها)
۳- میزان آب بدن
۴- میزان چربی‌های بدن
۵- میزان ماهیچه‌های بدن
۶- نسبت ترکیبات داخلی بدن
۷- محاسبه VAT ، FFMI ، FMI
۸- شاخص ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی
۹- تحلیل فرم اسکلتی و تشخیص ناهنجار‌های قامتی

پارامترهای ترکیب بدنی شما را محاسبه کرده و محدوه مجاز هر یک از پارامترها را در بدن شما تشریح می‌کند. اسکنر سه بعدی بدن قادر به ارائه گزارشات و اطلاعاتی از ترکیب بدنی شما به صورت جامع و به تفکیک اندام ها و تنه میباشد.

آنالیز بدن

دستگاه دیجیتال محاسبه دقیق BMI

تمامی مراحل به صورت تمام اتوماتیک و کاملا دقیق انجام میشود و در کسری از ثانیه قد و وزن سنجیده می شود.
پس از استفاده از دستگاه محاسبه BMI شما میتوانید کد QR نمایش داده شده روی نمایشگر را اسکن کرده و پروفایل اختصاصی خود را بسازید!!!
تمامی تاریخچه استفاده از دستگاه را در هر مکانی که استفاده کرده اید مشاهده کرده و آنالیزها و نمودارهای گرافیکی براساس تاریخچه خودتان را مشاهده کنید.

کلینیک آکواویتا-محاسبه دقیق bmi