به کلینیک آکواویتا خوش آمدید

آیا تا به حال به چندین پزشک مراجعه کرده‌اید، دارو‌های مختلف را امتحان کرده‌اید، اما هنوز احساس ناراحتی دارید؟!

آیا علائمی داشته‌اید که توضیح آن‌ها مشکل است و زمانی که به دنبال درمان بوده‌اید به شما گفته شده همه چیز طبیعی است؟

آیا برای بیماری شما دارویی تجویز شده که باید تا آخر عمر مصرف کنید؟

بیایید با علت اصلی علائم بیماری شما مقابله کنیم و سفر سلامتی خود را آغاز کنید…

کلینیک آکواویتا با هدف ارائه خدمات و مشاوره‌های درمانی همراه با استفاده از به روزترین تکنولوژی‌های آنالیز ترکیبات بدن ایجاد شده است.

دکتر امیر حسان شأنی متخصص پزشکی ارتومولکولی و تغذیه جامع از آمریکا

پزشک ارتومولکولی ثبت شده بین المللی (ROHP) و عضو انجمن ملی متخصصان تغذیه آمریکا (NANP) ، مؤسس و پزشک کلینیک Vancouver BBC شهر ونکوور کانادا و مدرس سمینارها و دوره‌های آموزشی مرتبط در نقاط مختلف دنیا.

ایشان در کلینیک آکواویتا، مشاوره‌های درمانی در زمینه بیماری‌های زیر را به صورت مجازی ارائه می‌نمایند:

کلینیک آکواویتا دکتر امیر حسان شأنی متخصص پزشکی ارتومولکولی و تغذیه جامع از آمریکا

پزشکی متداول

پزشکی متداول، که همچنین به عنوان پزشکی رایج یا آلوپاتیک شناخته می‌شود، رویکرد متداول در حوزه بهداشت است و به عنوان شکل اصلی بهداشت در بسیاری از نقاط جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این رویکرد بر استفاده از درمان‌ها و روش‌های پزشکی استاندارد برای تشخیص و درمان بیماری‌ها تأکید می‌کند. این متد شامل استفاده از دارو، جراحی و روش‌های تداخلی دیگر برای "مدیریت" شرایط سلامتی است.
عموماً تمرکز آن بر شناسایی و درمان علائم یا شرایط خاص است و ممکن است علل اصلی مشکلات سلامتی بیمار را در نظر نگیرد.
یک اشتباه در سیستم پزشکی رایج این است که تغذیه و عوامل سبک زندگی را به طور کامل بررسی نمی‌کند. این فرضیه ممکن است به دلیل توصیه‌های گاه به گاه برای مکمل‌های ویتامینی از سوی پزشکان عمومی بیان شود.
با این حال، واقعیت این است که استفاده از اکثریت داروها برای درمان علائم، تمرکز سیستم پزشکی را از مدیریت علل اصلی بیماری منحرف کرده است.
به همین علت، عوامل تغذیه و سبک زندگی در رویکرد پزشکی متداول اغلب توجه لازم را دریافت نمی‌کنند.
علاوه بر این، مهم است به خاطر داشته باشیم که آموزش و تمرکز آن‌ها بر پایه استفاده از دارو برای مدیریت علائم است.

پزشکی عملکردی و پزشکی ارتومولکولار

پزشکی عملکردی رویکردی جدید به سلامت است که سعی در برطرف کردن علل اساسی مشکلات سلامتی فرد دارد. این رویکرد نگرشی جامع نسبت به مراجع دارد و عوامل ژنتیکی، محیطی و سبک زندگی آنها را که ممکن است در تشکیل مشکلات سلامتی آنها نقش داشته باشند را مورد توجه قرار می‌دهد.
پزشکی ارتومولکولار رویکردی شخصی سازی شده است و برنامه‌های درمانی را به منظور بازگرداندن محیط ایده‌آل و مفید بدن با اصلاح تعادل‌های مولکولی یا کمبودها بر اساس شیمی‌شناسی فردی ارائه می‌دهد.
این رویکرد به تمرین پیشگیری و درمان بیماری‌ها با ارائه مقادیر بهینه از موادی که برای بدن طبیعی هستند، می‌پردازد. این موارد شامل مکمل‌های غذایی، داروهای طبیعی و مکمل‌های تغذیه‌ای و موارد دیگر است. همچنین، تغییرات رژیم غذایی، فعالیت‌های بدنی، تکنیک‌های مدیریت استرس و دیگر تغییرات سبک زندگی و محیطی را به عنوان رویکرد جامع توصیه می‌کند.
پزشکی عملکردی و پزشکی ارتومولکولار با بازگرداندن عملکرد بهینه سیستم‌های فیزیولوژیکی بدن و مکانیسم‌های متابولیک سلولی، درمان بیماری‌ها و اختلالات را مدنظر قرار می‌دهند.
این امر را با استفاده از تغذیه، مکمل‌های متمرکز شده به نام مکمل‌های غذایی، و حذف سمومی که عملکرد طبیعی بدن را مختل می‌کنند، می‌توان به دست آورد. تمرکز این رویکردها بر شناسایی و درمان علل اصلی بیماری است، به جای تنها رسیدگی به علائم. با بازگرداندن تعادل طبیعی بدن و بهینه‌سازی عملکرد آن، این رویکردها می‌توانند بهبودی در کلیت سلامت و رفاه عمومی را به همراه داشته باشند.

برخی از برنامه‌های درمانی ما

رویکرد ما با تمرکز بر حمایت از پیشگیری و درمان یک طیف گسترده‌ای از شرایط سلامت است. برخی از مثال‌های بیماری‌ها و مشکلات سلامتی که میتوانند از رویکرد ما بهره‌مند شوند عبارتند از:

ما به مشکلات گوارشی با بررسی علت اصلی مشکل نگریسته و به آنها می‌پردازیم. به عنوان مثال، اگر یک فرد مشکل اسید معده دارد، ما ممکن است رژیم غذایی و سبک زندگی او را ارزیابی کرده و عواملی مانند حساسیت به غذا یا استرس را جستجو کنیم. ممکن است تغییراتی در رژیم غذایی پیشنهاد شود، مانند حذف غذاهای محرک یا افزودن مکمل‌هایی برای حمایت از گوارش.

عدم تعادل هورمونی می‌تواند منجر به مشکلات بهداشتی متنوعی شامل ناباروری، افزایش وزن و تغییرات خلقی شود. ما در مسیر رساندن بدن به تعادل هورمونی، به کل بدن فرد می‌پردازیم و عواملی نظیر رژیم غذایی، استرس و سموم محیطی را در نظر می‌گیریم. ممکن است تغییراتی در سبک زندگی مانند تکنیک‌های کاهش استرس یا تغییرات غذایی پیشنهاد شود، همچنین مکمل‌های تغذیه‌ای برای حمایت از تعادل هورمونی پیشنهاد می‌شوند.

ما درد مزمن را با بررسی علل اصلی درد شروع میکنیم. به عنوان مثال، اگر فردی از آرتریت رنج می‌برد، ممکن است رژیم غذایی و سبک زندگی او را ارزیابی کرده و عواملی مانند غذاهای التهابی یا عادات خواب نامناسب را جستجو کنیم. ممکن است تغییراتی در رژیم غذایی پیشنهاد شود، مانند حذف غذاهای التهابی یا افزودن مکمل‌هایی برای حمایت از سلامت مفاصل.

ما به بیماری‌های قلبی عروقی با تمرکز بر علت اصلی مشکل مانند التهاب یا مقاومت به انسولین شروع می‌کنیم. ممکن است تغییراتی در رژیم غذایی پیشنهاد شود، مانند حذف غذاهای فرآورده شده یا اضافه کردن غذاهای ضد التهابی، همچنین مکمل‌هایی برای حمایت از سلامت قلب پیشنهاد می‌شوند.
ما در بیماری‌های خودایمنی با بررسی عوامل اساسی که به اختلال در سیستم ایمنی کمک می‌کنند، کار خود را آغاز می‌کنیم. ممکن است تغییراتی در رژیم غذایی پیشنهاد شود، مانند حذف غذاهای محرک یا اضافه کردن غذاهای ضد التهابی، همچنین مکمل‌هایی برای حمایت از عملکرد سیستم ایمنی پیشنهاد می‌شوند.
ما در بیماری‌های اعصاب و روان با نگاهی به سلامت تمام بدن فرد کار خود را آغاز کرده و عواملی نظیر رژیم غذایی، استرس و سموم محیطی را در نظر می‌گیریم. ممکن است تغییراتی در سبک زندگی مانند تکنیک‌های کاهش استرس یا تغییرات رژیم غذایی پیشنهاد شود، همچنین مکمل‌های تغذیه‌ای برای حمایت از سلامت مغز پیشنهاد می‌شوند.
این روش، برای درمان آلرژی‌ها و حساسیت‌های غذایی با نگاهی به علت اصلی مشکل شروع می‌شود. به عنوان مثال، اگر شخصی از حساسیت به یک نوع مواد غذایی رنج می‌برد، ما ممکن است با بررسی رژیم غذایی و سبک زندگی او، به دنبال عواملی مانند سموم محیطی یا مشکلات دستگاه گوارش باشیم. در این روش، ممکن است تغییراتی در رژیم غذایی پیشنهاد شود، مانند حذف مواد غذایی موجب حساسیت و یا اضافه کردن مکمل‌هایی برای حمایت از سلامتی دستگاه گوارش و بدن که بهبود وضعیت حساسیتی را می‌توانند تسهیل کنند. همچنین، پروتکل‌های خاصی برای دفع سموم و مواد غیرضروری ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.
ما به سندرم خستگی مزمن و سایر بیماری‌های مزمن با بررسی عوامل اساسی که به بیماری کمک می‌کنند مانند کمبود عناصر غذایی، التهاب مزمن و عدم تعادل هورمونی، میپردازیم. ممکن است تغییراتی در رژیم غذایی پیشنهاد شود، افزودن مکمل‌های تغذیه‌ای و اصلاح سبک زندگی برای حمایت از فرآیندهای بهبودی طبیعی بدن و بهبود کیفیت زندگی پیشنهاد شود.

به دنبال راه درمان هستید ؟!

برای دریافت مشاوره و درمان بیماری خود، فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم…

رویکرد درمانی ما

رویکرد ما یک رویکرد شخصی‌سازی شده، مبتنی بر سیستم‌ها و سلامت کلی فرد است که هدف آن شناسایی و رفع علل اصلی بیماری‌ها از طریق انجام موارد زیر است:

ما یک ارزیابی جامع از سوابق پزشکی، سبک زندگی و محیطی فرد انجام می‌دهیم تا علل اصلی مشکلات سلامتی را شناسایی کنیم. این پروسه ممکن است شامل مرور سوابق پزشکی، آزمایشات قبلی و غیره باشد.

برنامه‌های درمانی به منظور شناسایی چالش‌های پزشکی منحصر به فرد شما و توسعه یک برنامه شخصی سازی شده جهت مقابله با آن‌ها طراحی می‌شوند. این برنامه ممکن است شامل تغییرات رژیم غذایی، مکمل‌های تغذیه‌ای، اصلاحات سبک زندگی و پروتکل‌های هدفمند باشد. هدف از این برنامه‌ها، مقابله با علل اصلی بیماری و حمایت از فرآیندهای طبیعی بهبود بدن است.

ما با درک این که تغذیه و سبک زندگی نقش حیاتی در بهبود کلیت سلامت و روزمره افراد دارند، با مراجعین خود به صورت نزدیک همکاری می‌کنیم تا تغییرات پایدار در سبک زندگیشان را توسعه دهیم، مانند ورزش منظم، بهداشت خواب، مدیریت استرس و سایر عادت‌های سالم که می‌توانند بهبود سلامت آن‌ها را فراهم کنند و از بروز بیماری جلوگیری کنند.

ما با شرکت‌کنندگان خود همکاری می‌کنیم و آن‌ها را آموزش داده و توانمند می‌سازیم تا در بهبود سلامت خود نقش فعالی داشته باشند و در فرآیند تصمیم‌گیری شرکت کنند. این می‌تواند شامل ارائه منابع و پشتیبانی برای تغییرات سبک زندگی سالم باشد.

ما بر اهمیت پیشگیری از بیماری قبل از وقوع آن تأکید داریم. با برطرف کردن عدم تعادل و عوامل خطر، می‌توانیم به مراجعین خود کمک کنیم تا سلامتی خود را ارتقاء داده و احتمال ابتلا به بیماری‌های مزمن را کاهش دهیم.

بطور کلی، بر خلاف رویکرد سنتی که شامل دسته‌بندی شرایط بیماری بر اساس اعضای خاص تحت تأثیر آنها است و نتیجه آن جدا‌سازی وضعیت‌های بیماری است، استراتژی‌های ما با تمرکز بر درمان سلامت کلی فرد، رفع علل اصلی بیماری و ترویج و بهبود سلامت از طریق یک رویکرد شخصی‌سازی شده و یکپارچه متمرکز است.
همچنین ممکن است ما با همکاری سایر ارائه‌دهندگان مراقبت‌های پزشکی، مانند پزشکان عمومی، برای ارائه یک رویکرد جامع در سلامت ارتباط برقرار کنیم یا از انواع درمان‌های تکمیلی و جایگزین مانند طب سوزنی، کایروپراکتیک و ماساژ تراپی استفاده کنیم تا به حمایت از فرآیندهای طبیعی بهبود بدن کمک کنیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و وقت مشاوره با شماره ۲۶۸۵۵۹۲۹-۰۲۱ تماس بگیرید.

تجهیزات کلینیک آکواویتا

دستگاه اسکنر سه بعدی آنالیز ترکیبات بدن

یک اسکن سه بعدی توسط اسکنر سه بعدی بدن از سطوح بیرونی بدن توسط روش نوری و بدون هیچ تماسی به صورت غیر تهاجمی با حدود ۷۰۰ تصویر از عمق تمامی بدن شما گرفته میشود. تحلیل قامت و وضعیت فرم اسکلتی منجر به تشخیص ناهنجاری‌های قامتی شده و از طریق آن می‌توان به روند درمان کمک نمود. به طور مستقیم با تحلیل تصاویر گرفته شده و مدل سه بعدی بدن شما، آنالیز کامل ترکیبات بدن را محاسبه می‌نماید. شامل اطلاعاتی چون:

۱- حجم، رویه و چگالی بدن
۲- داده‌های آنتروپومتری (طول‌ها، دورها، عرض‌ها)
۳- میزان آب بدن
۴- میزان چربی‌های بدن
۵- میزان ماهیچه‌های بدن
۶- نسبت ترکیبات داخلی بدن
۷- محاسبه VAT ، FFMI ، FMI
۸- شاخص ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی
۹- تحلیل فرم اسکلتی و تشخیص ناهنجار‌های قامتی

پارامترهای ترکیب بدنی شما را محاسبه کرده و محدوه مجاز هر یک از پارامترها را در بدن شما تشریح می‌کند. اسکنر سه بعدی بدن قادر به ارائه گزارشات و اطلاعاتی از ترکیب بدنی شما به صورت جامع و به تفکیک اندام ها و تنه میباشد.

آنالیز بدن

دستگاه دیجیتال محاسبه دقیق BMI

تمامی مراحل به صورت تمام اتوماتیک و کاملا دقیق انجام میشود و در کسری از ثانیه قد و وزن سنجیده می شود.
پس از استفاده از دستگاه محاسبه BMI شما میتوانید کد QR نمایش داده شده روی نمایشگر را اسکن کرده و پروفایل اختصاصی خود را بسازید!!!
تمامی تاریخچه استفاده از دستگاه را در هر مکانی که استفاده کرده اید مشاهده کرده و آنالیزها و نمودارهای گرافیکی براساس تاریخچه خودتان را مشاهده کنید.

کلینیک آکواویتا محاسبه دقیق bmi