youtube plus facebook instagram aparat telegram

سوالات متداول

آیا دستگاه های تصفیه آب خانگی آکواویتا ، چیزی به آب اضافه می کنند؟

جواب ما خیر است . این دستگاه ها صرفا عملیات فیلتراسیون را انجام می دهند . موارد جدا شده توسط فیلتر های این دستگاه عبارتند از انواع میکروارگانیسم ها (انگل ، جلبک ، قارچ ، باکتری و ویروس ) ، نیترات ، نیتریت ،آرسنیک ، آفت کش ها ، مواد معلق و غیر محلول، کلر وترکیبات آن ، فلزات سنگین ( جیوه ، سرب ، کادمیوم ، و ... ) ، یون های فلزی ، بو ، طعم ، رنگ وگازهای محلول که وجود هر کدام باعث به وجود آمدن امراض و به خطر افتادن سلامت ما و عزیزانمان می گردد .خروجی آب دستگاه های آکواویتا آبی عاری از هرگونه آلودگی با آرایش منظم مولکولی است که به آن آب کریستالی می گویند . اما متاسفانه دیده می شود که در برخی از دستگاهای تصفیه آب متفرقه ، بنا به دلایلی مانند بی اطلاعی و یا سودجویی ، از فیلترهایی نامرغوب و یا فیلتر هایی با نام مکمل نیز استفاده می کنند که این فیلترها نتنها اساسا غیرضروری بوده بلکه فاقد استاندارد و شرایط کنترل شده در هنگام تولید می باشد .حل شدن تدریجی محتویات برخی از این فیلترها درآب باعث آلودگی آب می شوند . لذا دقت در انتخاب دستگاهی مرغوب که تمام قطعات و لوازم به کاررفته درآن ، از جمله فیلترها با کیفیتی مطابق با استانداردهای روز دنیا باشد بسیار حائز اهمیت است.

علت تفاوت قیمت دستگاه های تصفیه آب آکواویتا نسبت به بعضی از برند های موجود در بازار چیست؟
همه ما قطعا تفاوت قیمت و کیفیت دستگاه ها و قطعات اصلی ( Original ) با غیر اصلی را درصنایع مختلف می دانیم و درزمینه های مختلف با آن برخوردداشته ایم. به نظر شما تفاوت قیمت و کیفیت یک قطعه یا دستگاه اصلی ساخت امریکا با یک دستگاه یا قطعه ساخت کشور های آسیا جنوب شرقی چیست ؟؟
سفارش کالا، خرید، واردات وارائه محصولات آکواویتا مستقیما و به طورانحصاری توسط آراد صنعت انجام گرفته و هدف ما همواره ارائه محصولات اصلی و انتخاب شده از با کیفیت ترین دستگاه های امریکایی و کانادایی به هم میهنان می باشد. * موارد ذکر شده در هر زمان مستقیما از شرکت مادر قابل پیگیری می باشد . * تمامی قطعات و اجزاء به کاررفته در محصولات آکواویتا با رعایت کامل شرایط مندرج در معتبرترین استاندارد های دنیا در رابطه با صنعت تصفیه آب آشامیدنی انتخاب شده و توجه درمرغوبیت ، کیفیت و رعایت اصول بهداشتی از معیارهای اولیه تولیدات این برند می باشد. علاوه بر موارد بالا به تفاوت های فنی زیر نیز دقت فرمایید. مواد اولیه تشکیل دهنده بدنه دستگاهها و فیلترها از نوع Food Grade هستند که مناسب جهت مصارف خوراکی می باشند. قطعات وتجهیزات استفاده شده دردستگاه های تصفیه آب آکواویتا بسیاری ازمشکلات ومحدودیت ها ی متداول در سایر نمونه های موجود در بازار را مرتفع کرده است. استفاده از محفظه های مجهز به دو واشرلاستیکی (به جای یک واشر) که اصطلاحا به ( Double O-Ring ) مشهور هستند مشکل نشتی آب در محفظه ها را برطرف کرده است. انتخاب و استفاده از اتصالات سریع (Quick Connect) به جای اتصالات مهره ای (JC ) متداول در بازار باعث بالا رفتن عمر اتصالات ، عدم نشت آب و سهولت در برقراری اتصالات و کاهش عمده ی هزینه های نگهداری می شود. استفاده فیلترهای کربنیِ تهیه شده از پوسته نارگیل (coconut shell carbon) و تولید این فیلترها درمحیطی کاملا استریل از تمایزات محصولات ما با عرضه کنندگان دیگر دستگاه ها موجود در بازار است که در پروسه تولید فیلترهای کربنی ازمتریال های ارزان تری نظیر زغال سنگ استفاده می کنند كه نشت آن در داخل محفظه های دستگاه می تواند باعث ایجاد مشکلات متعددی باشد. ارا ئه ضمانت یک ساله بدون قید و شرط این دستگاه ها و تعهد حداقل پنج ساله تامین قطعات و لوازم اصلی با بکارگیری تیمی متخصص ،آموزش دیده و منسجم ازطرف آراد صنعت با حضور و ارائه خدمات سریع و کامل درنقاط مختلف کشور نمونه بارز یك « گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی » است . خوشحالیم که توانسته ایم بامدیریت و بهینه سازی مراحل سفارش کالا ، واردات و توزیع ، قیمت هایی بسیار مناسب با توجه به کیفیت و مبداء دستگاه ها وقطعات در مقایسه با موارد مشابه داشته باشیم.
برتری های کیفی آب تصفیه شده توسط دستگاههای تصفیه آب آكواویتا ، نسبت به آب بطری (آب معدنی) چیست؟
1- یکی از مهمترین نکاتی که می توان جهت پاسخ مستقیم این سوال به آن اشاره کرد و در ابتدا ضرورت دارد توجه شما را به آن جلب نماییم این نکته می باشدکه بااستفاده ازدستگاه های تصفیه آب آكـواویتا، شما اطمینان حاصل پیدا می كنید كه آب مصرفی خانواده از روشهای كاملا بهداشتی تولید می شود و خودتان بر کیفیت آن نظارت دارید.آکواویتا با اتکا به دانش روز و تحت کنترل استاندارد های معتبر دنیا آبی گوارا کریستالی و حیات بخش را به شما هدیه خواهد داد که قطعا با فرایند تولید انبوه آب های آشامیدنی متفاوت است.2- درتحقیقات اخیرمحققان این نکته به اثبات رسیده که نگهداری آب در بطری های پلاستیكـی احتمال ابتلا به سـرطان را افزایش می دهد. مخصوصا در صورت نگهـداری بطری ‌های آب در معرض مستقیم نور خورشید ترکیباتی از این بطری ها به درون آب نفوذ می كند و درآن حل می شود كه سرطانزایی آنها به اثبات رسیده است. این در حالی است كه بسیاری از عرضه کنندگان ، این بطری های آب را در خیابانها و پیاده روها مقابل فروشگاهها و در معرض نور مستقیم خورشید قرار می دهند.3- برخی تولید كننده ها با توجه به نیاز افزایش زمان ماندگاری آب تولید شده در بطری جهت حضور محصولات خود در چرخه ی عرضه کالا تا مصرف کننده ( از زمان تولید ، بسته بندی ، انتقال به انبارها ، بار گیری و ارسال به فروشگاه ها و ذخیره و نگهداری توسط عرضه کنندگان نهایی ) نیاز به استفاده از افزودنیها و مواد نگهدارنده امری کاملا اجتناب ناپذیر است. همچنین مقدار خلوص آب های داخل این بطری ها محل تردید است. با توجه به اینکه مضرات استفاده ازاین مواد برکسی پوشیده نیست و خود نیاز به بیان کردن در سر فصلی جداگانه دارد ، بررسی نتایج حاصل از مصرف آن را به شما واگذار می نماییم.4- زباله های حاصل از بطری های خالی آب معدنی ، غیرقابل تجزیه در طبیعت بوده و باتوجه به این نکته که در قالب موارد ، جهت مصارف بازیافت به محل های مورد نظر انتقال نمی یابد دورانداخته می شوند و همین امر سبب ایجاد و افزایش آلودگی های زیست محیطی خواهد شد.5- حمل ونقل و نگهداری آب های معدنی نیازمند صرف انرژی ، زمان و هزینه زیادی است. در نظر داشته باشید که بخش اعظمـی از بهای آب های بطری در واقع هزینه های بسته بندی و توزیع آنهاست كه از مشتری دریافت می‌گردد. در ایمیل بعدی ما به مقایسه اقتصادی تهیه آب بطری و آب تصفیه شده دستگاه های تصفیه آب آکواویتا خواهیم پرداخت.
آیا خرید یک دستگاه تصفیه آب آکواویتا از خرید آب بطری به صرفه تر است؟
میانگین استاندارد مصرف روزانه آب آشامیدنی برای هرنفر4 لیتر می باشد که ما این میانگین را 2 لیتر در نظرگرفته ایم . با این فرض در یک خانواده 4 نفری ، معادل 8 لیتر آب آشامیدنی به طور مستقیم مورد نیازخواهد بود.
آب معدنی مصرف روزانه خانواده 4 نفره ماهانه سالیانه دو سال سه سال
لیتر 8 240 2920 5840 8760
قیمت به تومان 3728 111840 1360720 272144 4082160

مشاهده می کنید درظرف مدت یک سال صرف نظر از انرژی ،زمان و زحمات حمل و نقل ، رقمی معادل به یک میلیون و سیصد و شصت هزار تومان برای تهیه حداقل آب آشامیدنی موردنیاز یک خانوار پرداخت می کنید ! البته شما ممکن است با توجه به نیاز و مصارف خود این آب ها را دربسته بندی وحجم های متفاوتی خریداری نمایید اما مد نظر داشته باشید که حتی در هنگام خرید به شکل گالن های بزرگ علاوه براینکه امکان آلودگی آب افزایش می یابد درهزینه خرید تفاوتی چندانی نخواهد داشت. شما با پرداخت حدود20 % کمتر ازاین رقم (1,360,000 تومان) در سال قادر به تهیه یک دستگاه تصفیه آب آکواویتا می باشید که نه تنها در مدت یک یا دو سال بلکه سال های متمادی آب آشامیدنی با کیفیت مطابق با استاندارد های جهانی خواهید نوشیدکه قطعا با کیفیت آب های بطری موجود در بازار تفاوت بسیاری دارد. علاوه برآن مد نظر داشته باشید که میزان آب تصفیه شده خروجی هردستگاه درروز189 لیتر (50 گالن) می باشد که با یک ضرب ساده شما معادل68985 لیتر در سال آب تصفیه شده در دسترس خواهید داشت ودر مقایسه با 2920 لیترآب بطری خریداری شده 23 برابر بیشتر!!! 68985 لیترتولید آب تصفیه شده درسال = 365 روزX 189 ظرفیت خروجی روزانه به لیتر قضات نهایی و تصمیم گیری با شما !
چگونه آب تصفیه شده توسط تصفیه آب آکوایتا بر نوشیدنی هایی مثل قهوه و چای تاثیرمی گذارد؟

ازآنجایی که دردستگاه های تصفیه آب آکواویتا عملیات فیلتراسیون به صورت کامل انجام می گردد و آب ورودی با گذر از فیلتر کربن بلاک و عبور از غشاء فیلتر ممبرین مرغوب بکار رفته درآن به روش RO کلیه ناخالصی هایی که باعث تغییر طعم چای و قهوه می شوند را از آب جدا می نماید ،ما در نتیجه طعم واقعی نوشیدنی ها را خواهیم داشت. توجه داشته باشیم بسیاری از افراد به دلیل همین بدی طعم آب است که تمایل به استفاده از نوشیدنی های دیگر دارند و گاهی برآورده کردن این تمایلات باعث ایجاد عوارضی چون ناراحتی های گوارشی، چاقی، دیابت و ... می گردد. در پایان یاد آور می شود بیحوصلگی و خستگی ، تهوع ، دلپیچه ، سرگیجه و سردرد ،خارش پوست ، بسیاری احوالات ناخوشایند روزانه و ریزش مو به دلیل مصرف آب کاملا تصفیه نشده می باشد .

دستگاه ای تصفیه آب خانواده EMERALD برای چه افراد و استفاده از چه اماکنی مناسب است؟

همانطوری که مطلع هستید دستگاههای EMERALD آکواویتادارای کامل ترین نوع فیلتراسیون به همراه تصفیه ملکولی بوده وآب خروجی این دستگاه ها به صورت کاملا کریستالی تصفیه می شوند. با توجه به این خصوصیات دستگاه ها EMERALD دارای کاربری گسترده ای می باشند. از جمله می توان وظیفه تامین آب موردنیازجهت مصارف آشامیدنی، طبخ غذا و حتی آب کشی نهایی میوه و سبزیجات جهت ضد عفونی شدن، در اختیار قرار دادن آبی بدون آلودگی جهت تهیه مکمل ها و غذای نوزادان و کودکان، تولید آبی با بالاترین سطح انرژی و اکسیژن محلول جهت تهیه مکمل های رژیمی، فراهم نمودن آب مورد نیازدرون آکواریوم وآبیاری گیاهان خانگی را نام برد.
یکی از دستگاه های این خانواده دستگاهEMERALD A 
می باشد. این دستگاه با حجم آب خروجی50 گالن (189 لیتر) و 75 گالن ( 297 لیتر) در شبانه روز و داشتن منبع ذخیره آب تحت فشار12لیتری خودجهت استفاده دردفاتر کاری، فروشگاه ها و منازل مسکونی بسیار مناسب بوده و مصرف آب تصفیه شده آنهارا تامین می نماید.

قابلیت اتصال به یخچال ساید بای ساید و ورود آب کاملا تصفیه شده جهت مصرف آب سرد آشامیدنی عدم نیاز به تعویض مادام العمر فیلتر های یخچال و همچنین تولید یخ هایی کاملا کریستالی و بدون وجودذرات معلق از جمله مزایای این گروه از خانواده دستگاه های آکواویتا میباشد.
با توجه به عدم نیاز به برق در مدل های مختلف خانواده دستگاه های تصفیه آب آکواویتا،این مدل نیز اطمینان خاطر بیشتری به مصرف کننده جهت استفاده از دستگاه تصفیه آب می دهد.

تمایز دستگاه DIAMOND نسبت به دستگاه های خانواده EMERALD چیست؟
دستگاه DIAMOND جدیدترین محصول کمپانی آکواویتا میباشد که ارائه آن در اوایل سال 2015 میلادی در کشور امریکا و کانادا آغاز شد.این محصول با برخورداری از مزایای ویژه از جمله خروجی آب تصفیه شده به ظرفیت 75 گالن(283.5لیتر) در شبانه روز،حجم کم دستگاه  نسبت به سایر مدل ها،طراحی مدرن کیس دستگاه و برخورداری از شیر برداشت بسیار لوکس در جایگاه بالاتری از گروه خانواده دستگاه های EMERALD قرار دارد.
"نکته قابل توجه اینکه همانند دستگاه های EMERALD افرادی که دستگاههای DIAMOND را نیز تهیه و درمنزل ازیخچال ساید بای ساید استفاده می نمایند با گرفتن انشعاب از خروجی این دستگاه می توانند ازآب تصفیه شده کریستالی استفاده نمایند (فقط میزان فشار و حجم ورودی آب به یخچال ساید در DIAMONDبسیار بالاتر خواهد بود) وعلاوه براینکه آب آشامیدنی گوارا و یخ هایی بدون مواد معلق(مشکلی رایج دریخ سازهای منازل قبل از استفاده از آب تصفیه شده) را دردسترس خواهند داشت، ازتعویض فیلتریخچال به صورت مادام العمربی نیاز شوند ."
آیا با حذف املاح موجود درآب به روش اسمزمعکوس توسط دستگاه های آکواویتا بدن ما باکمبود مواد معدنی مواجه خواهد شد؟

در ابتدا ذکر این مطلب ضروری است که در دنیا هنوز دستگاهی ابداع و تولید نشده که به صورت هوشمند
عمل نموده وصرفا با حذف ناخالصی ها و ترکیبات مضر (نظیر نیترات،‌آرسنیك، فلزات سنگین و ...) اجازه
عبور عناصر سودمند دیگر را داده و آن را در آب باقی گذارد.

لازم به ذكر است كه املاح موجود در آب عموما از نوع املاح غیر آلی (Inorganic Minerals)
هستند. این دسته از عناصر به طور طبیعی در معادن، سنگها، خاک و به طور کلی در پوسته زمین یافت
می شوند و آب در حین عبور از بستر سنگها و کانی ها، این املاح را در خود حل می کند. بر خلاف تفکر رایج، املاح معدني ( كه در آب نیز يافت مي شوند ) برای بدن حیوانات و انسانها غیر قابل جذب و
غیر مفید هستند و بدن این املاح را همانند سموم دفع می کند. درست برعکس گیاهان که غذای اصلی
آنها ، همین مواد معدنی هستند. می دانیم که گیاهان به وسیله ریشه خود و با کمک آب، مواد معدنی را
از خاک جذب می کنند و به مواد معدنی آلی (Organic Minerals)تبدیل می كنند. برخی از
محققین معتقدند الکترون های موجود در ساختار اتمی مواد معدنی بر خلاف عقربه های ساعت گردش
می کنند و در نتیجه با الکترون های بدن انسان سازگار نیستند. این املاح برای بدن انسان مضر بوده
و عوارضی همچون : درد و تورم در مفاصل ، سنگ کلیه ، عوارض فشار خون و ... را باعث می شوند.
املاح معدنی به آب طعم و بو می دهند. هر چه آب ناخالص تر باشد طعم و بوی آن نامطبوع تر است.
یکی از آشناترین این ترکیبات ، کربنات کلسیم است. این همان جرم و رسوبی است که در جداره کتری ،
سماور و لوله های آب گرم مشاهده می کنید.

مواد معدنی آلی (Organic Minerals): این دسته از املاح قابل جذب برای بدن حیوانات و
انسان ها هستند. منبع اصلي اين املاح ، گياهان هستند. در واقع گياهان با جذب املاح معدني از
خاك تغذيه مي كنند. املاح معدني پس از ورود به اندامهاي گياه ، در اثر پديده فتوسنتز تغيير ماهيت
داده و تبديل به تركيبات آلي مي شوند. املاح آلي براي بدن انسان قابل جذب و مفيد هستند. برخی
ازدانشمندان معتقدند الکترون های موجود در ساختار اتمی املاح آلي، موافق عقربه های ساعت گردش
می کنند و در نتیجه با الکترونهای بدن انسان سازگار هستند.
انسان از طريق مصرف ميوه ها و سبزيجات و گوشت حيوانات گياه خوار، املاح آلي را جذب مي كند.


نکته اینجاست که در واقع آب برای بدن انسان یك منبع اصلی تامین مواد معدنی محسوب نمی شود
و با كاهش غلظت این مواد در آب ، بدن دچار فقر مواد معدنی نخواهد شد.

 


For more study:
Organic And Inorganic Minerals
Vitamins & Minerals
Difference between Organic and Inorganic Mine